Jak generować przychody firmy dzięki mediom społecznościowym?

Każdy rozsądny przedsiębiorca powinien dziś posiadać strategię marketingową w mediach społecznościowych. Prawdziwą tajemnicą sukcesu jest możliwość zarabiania pieniędzy z mediów społecznościowych. Wiadomo, że jest się w biznesie, aby zarabiać pieniądze z domu, a nie tylko stale publikować darmowe treści.

Najwięcej opcji jest na Facebooku

Z ponad dwoma miliardami użytkowników na Facebooku każdego miesiąca, jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia zarabiania na mediach społecznościowych. Twój fan page na Facebooku powinien pokazywać, kim jesteś i dlaczego warto robić z Tobą interesy.

Powinien on w pełni wykorzystywać unikalne funkcje Facebooka, do których należą m.in:

  • Przycisk „Lubię to”;
  • Przycisk Kontakt;
  • Zakładka podpisywania wiadomości e-mail;
  • Wydarzenia;
  • Zapewnij oczywiste wezwania do działania, takie jak „Kliknij przycisk „Lubię to”, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami” lub „Kliknij przycisk „Kontakt”, a my z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania”.

Zachęcanie do zaangażowania

Aby zarabiać pieniądze w mediach społecznościowych, musisz zmotywować ludzi do polubienia, komentowania i udostępniania Twoich postów. To zmaksymalizuje Twoje posty w Twojej firmie, a większy ruch prawdopodobnie oznacza więcej pieniędzy. Możesz to zrobić na większości portali społecznościowych, nie tylko na Facebooku. W ten sposób bardzo szybko znajdziesz zwolenników na wszystkich swoich portalach społecznościowych.

Promuj swoje konto, aby zdobyć zwolenników

Facebook daje Ci możliwość promowania swojego profilu, aby uzyskać więcej polubień i zwolenników. Dobrym pomysłem jest zrobienie tego samego na Twitterze, Pintereście, LinkedIn i innych portalach. Ale jest to również bardzo przydatne do zakupu zwolenników, aby zwiększyć je szybko i łatwo.

Wzmocnij swoje najlepsze posty

Przejrzyj swoje spostrzeżenia na Facebooku i znajdź treści, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Następnie przekształć je w reklamę poprzez załadowanie postu. Potrzebny jest klikalny link, aby dowiedzieć się więcej. Targetuj swoją publiczność starannie tak, że twój rozszerzony post jest wyświetlany do tych, którzy są zainteresowani w swoim rynku.

Tworzenie reklam od podstaw

Tworzenie reklamy od podstaw na Facebooku zajmuje trochę więcej czasu, ale daje większą kontrolę. Potrzebujesz:

  • dobre zdjęcie;
  • przyciągający uwagę nagłówek;
  • intrygujący opis;
  • adres URL, na który należy ich wysłać, aby mogli podjąć działanie, takie jak subskrypcja lub zakup.

YouTube

YouTube jest jedną z pięciu największych stron internetowych na świecie i najlepszą stroną do dzielenia się filmami i zarabiania pieniędzy z mediów społecznościowych. Opracuj filmy instruktażowe i przydatne treści. Dodaj wezwanie do działania zachęcające do zapisania się na listę lub zakupu produktu.

Pinterest

Badania wykazały, że zwolennicy Pinteresta to w 80% kobiety, a co najmniej połowa z nich kupuje produkty, które widzi na stronie. Założenie konta biznesowego na Pintereście, a nie osobistego, jest drogą do zrobienia. Pinterest oferuje właścicielom firm analitykę, przyciski kupna na pinach i inne przydatne narzędzia biznesowe.

Instagram

Instagram to przede wszystkim zdjęcia i filmy. Używaj hashtagów do promowania swoich produktów. Historie na Instagramie są transmitowane do wszystkich Twoich followersów, ale są tam tylko przez jeden dzień, a potem znikają. Jest to świetny sposób, aby umieścić flash sprzedaży i ofert specjalnych, które pomogą Ci zrobić szybkie pieniądze. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych sposobów na zarabianie pieniędzy z mediów społecznościowych.