Jak pisać interesujące wpisy na bloga?

Ktoś mógłby powiedzieć, że dzisiaj już nie czyta się blogów, ale to nie prawda. Blogowanie to wciąż dobry pomysł na przyciągnięcie do siebie widowni i zainteresowanie jej naszym życiem, pomysłami czy poradami. Jednak utrzymanie przy sobie uwagi czytającego jest coraz trudniejsze, zwłaszcza że wielu z nas korzysta raczej z filmów, niż z tekstów. Możemy jednak zwiększać jakość naszych wpisów dzięki kilku prostym trikom.

Wstawiaj własne albo pasujące do Ciebie zdjęcia

Własne zdjęcia zawsze będą na wielki plus i najlepiej, żeby właśnie takie znajdowały się na twoim blogu. Pokazujesz za ich pomocą, że naprawdę przykładasz się do produkowanych przez siebie treści i traktujesz to jako poważne hobby. Zdjęcia ściągnięte z internetu w ostateczności też nie będą złe, muszą być jednak zgodne z estetyką twojego bloga, a nie tylko z akurat pisanym wpisem. Skup się na tym, jak całość eksponuje się na twojej stronie. Jeśli coś dla Ciebie nie gra, to znak, że musisz poprawić tworzoną właśnie treść. Raczej nie unikaj dodawania zdjęć, bo zawsze jest to miły dodatek i utrzymuje dłużej uwagę.

Zwracaj się bezpośrednio do odbiorcy

Pisanie do odbiorcy to cecha charakterystyczna dla blogów, ale wiele osób wciąż tego nie robi. Za mocno skupiamy się na nas samych, a za mało na czytelniki. Dziś wszyscy są przyzwyczajeni, że to o nas chodzi, dlatego pozwól swojemu odbiorcy poczuć, że jest dokładnie tak. Zwracaj się do niego bezpośrednio, pytaj go o różne rzeczy i dziel się z nim przemyśleniami. Traktuj go jednak z szacunkiem i zawsze odpowiadaj, jeśli chcę zadać Ci pytanie. Możesz pisać do pojedynczej osoby albo do całej grupy, ważne jednak, aby zwroty bezpośrednie pojawiały się zawsze wtedy, kiedy faktycznie chcesz powiedzieć coś do czytelnika.

Nawiązuj do swoich poprzednich publikacji

Utrzymanie przy Tobie czytelnika powinno działać jednocześnie na kilku płaszczyznach. Dbaj o to, żeby czytelnik miał gdzie pójść, kiedy skończy czytać danego posta. Podawaj odnośniki do innych twoich publikacji, niekoniecznie na blogu, ale to też jest bardzo wskazane. Jeśli prowadzisz profil na Instagramie o podobnej tematyce, możesz go podlinkować. Zadbaj tylko o to, żeby nie wyglądało to jak wymuszona reklama. Wpleć go w swój post, postaw na poważne traktowanie czytelnika. Jeśli piszesz o czymś, co już przewinęło się przez twojego bloga, przypomnij dany wpis i powiedz, że warto się z nim zapoznać.